Раніше в квартирах і офісах було багато кімнатних квітів, ліан і папоротей. Сьогодні в тренді абсолютно нові дизайнерські рішення, які не потребують особливого догляду. Дизайнери інтер'єрів неодноразово довели, що навіть таке непримітне і звичайне рослина, як мох, може мати великий потенціал. Це справжній хіт!


Мох завжди асоціювався з запахом лісу, пішими прогулянками і збиранням грибів. Мох в інтер'єрі з'явився в якості декоративного елемента зовсім недавно. М'яка і свіжо-бадьорить зелень фантастично виглядає. Вона здатна творити справжні чудеса в обстановці - прикрашати стіни, іноді підлоги і навіть верхню частину меблів!


Мох для декору, звукопоглинання і утеплення

Тенденція прикрашати стіни мохом виникла всього кілька десятків років тому. У 1986 році Патрік Блан вийшов на ринок вертикальних садових дизайнерів. Він став піонером в галузі озеленення стін. Його знаменитим творінням зелена стіна в готелі Pershing Hall в Парижі. З 1990 року красиві зеленими насадження з моху стали використовуватися в торгових центрах, модних будинках і готелях.


Дизайнери запевняють, що мох - це не тільки модне і оригінальне, але і практичне прикраса для стін. Він здатний утеплювати приміщення і поглинати звук, що приємно заспокоює і позитивно впливає на самопочуття.


Вічнозелені тривимірні пейзажі створюють ефектне прикраса. Цей вид декору гармонує навіть з елементами з бетону, металу і скла.


Новітній сучасний дизайнерський тренд в оздобленні стін - використання виробів (картин, панно та написів) з різнобарвного моху. Після фарбування він не втрачає своїх властивостей. Точно також, як і мох відтінку натурального зеленого:


відмінно вбирає вологу,


очищає повітря, поглинаючи неприємні запахи,


відштовхує пил і інші забруднення,


гіпоалергенний, нетоксичний і привертає увагу тварин, їм не цікаво його гризти.


Вироби з моху в східних композиціях

Якщо ви мрієте про власний японському саду або деревах-бонсай, замовте панно з моху в японському стилі. Це альтернатива для тих людей, хто хоче бути ближче до природи і насолоджуватися зеленню не тільки на балконі або в саду, але і в житлових кімнатах.


На Далекому Сході, крім бамбука, люблять оригінальні орнаменти з моху. все, що потрібно зробити для створення японського саду - з'єднати натуральні камені, дерево і мох, - і композиція готова.
Немає ніяких особливих вимог, яким повинен відповідати інтер'єр приміщення, щоб в ньому можна було використовувати мох. Прикраси з моху найбільш підходять для сучасних мінімалістичний інтер'єрів, де простота і монохромність грають головну роль. Додавання пишною зеленої рослинності надає приміщенню унікальний характер, в якому поєднуються традиції, природа і сучасність. Другий тип - це еко-стиль (особливо кантрі і рустикальний), в якому переважають дерево, червона цегла і прості конструкції. Поєднання моху і дерева - очевидно. Воно розкриває природну красу як кожного елемента, так і інтер'єру в цілому.